خانه معرفی هیئت

معرفی هیئت

توسط ghasem

معرفی :

 

هیئت محب الشهدا در محرم سال 1361 هجری شمسی در محله صد دستگاه خیابان پیروزی منطقه شرق تهران تاسیس گردید.
برگزاری دعاهای توسل و کمیل در ابتدای شکل گیری هیئت،شیرازه فعالیت های هیئت را تشکیل داد و رفته رفته تمرکز بر دعاهای کمیل در فضای معنوی هشت سال دفاع مقدس و اجتماع جوانان  مناجاتی در بیوت شهدا در کنار روحانیت انقلابی و پدران و مادران شهدا، هیئت را به عنوان مجموعه ای معنا گرا تثبیت کرد.

 

 

اوج حرکت معنوی این جمع با اخلاص ، دلدادگی به آستان سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در میعاد محرم پر سوز و گداز سالهای دهه اول بود . هر روز این قطعه طلایی تاریخ ایران با نثار شهیدی ، دلها را خدایی تر و  فضای هیئت را عطر آگین‌تر می کرد؛ شهیدانی که بر سر خوان پر نعمت اربابشان ، تا به امروز هیچگاه هیئت را رها نکردند .

 

با رحلت پیر و مراد بسیجیان ، نه تنها رخوت به جمع هیئت نیافتاد که عزمها بر ادامه راه راسخ تر شد . دهه دوم و سوم ، به مرور، با توسعه و تنوع  فعالیت های دینی و فرهنگی ، شکوفایی و ارتقاء روز افزون هیئت رقم خورد.

 

در این میان خرید و احداث بنای حسینیه هیئت را می توان نقطه عطفی در توسعه  فعالیت های متنوع و متعدد هیئت دانست که این امر با توجه به نبود امکانات مالی ، جز با توجه اعجازگونه موالیان عصمت و طهارت علیهم السلام امکان پذیر نبود. با این همه، در تمام این سه دهه ، توجه دادن مخاطبان به رسالت اصلی هیئت در صدر دغدغه های مسئولین هیئت بوده است .

 

 

این رسالت و مسئولیت عبارت است از :

 

1- رشد معنوی و ایجاد ارتباط با خدا و اولیاء خدا
2- استحکام عقاید شیعه
3- ارتقاء سطح معلومات دینی
4- بالابردن آگاهی و بصیرت سیاسی دست آخر اینکه در سی سالگی عمر این هیئت می توان گفت :
“رهپویی اسلام امام خمینی” ،  “انتساب به شهدا”  و “اخلاص و بی پیرایگی” سه عنصر اصلی امتیاز دهنده این هیئت است .